close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 listopada 2017

  Stałe Przedstawicielstwo uczciło 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki organizując wystawę i prezentację filmu o T. Kościuszce połączoną z koncertem fortepianowym polskiej muzyki klasycznej.

  We wtorkowy wieczór, 14 listopada Stałe Przedstawicielstwo zorganizowało we współpracy ze stowarzyszeniem polonijnym Pro-Pace uroczystość obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz dwusetnej Rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Mottem wieczoru był cytat z wypowiedzi Marszałka J. Piłsudskiego: „Niepodległość a tym samym wolność nie jest rzeczą daną raz na zawsze”. 

   

  Na program uroczystości złożyły się: prezentacja wystawy i filmu o życiu i działalności T. Kościuszki, koncert fortepianowy polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu pani Malwiny Musioł, która zaprezentowała utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Karola Szymanowskiego. Wieczór uświetniła recepcja.

   

  W obchodach Święta wzięło udział ponad 130 osób - Polacy zatrudnieni w organizacjach międzynarodowych w Genewie, działacze organizacji polonijnych, przedstawiciele świata kultury i nauki oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym w ambasadorzy  Francji, Litwy, Szwajcarii i USA.

  Tagi: kultura

  Foto-1
  Foto-10
  Foto-2
  Foto-3
  Foto-4
  Foto-5
  Foto-6
  Foto-7
  Foto-8
  Foto-9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: